Aby se vám snadno nakupovalo, používáme na webu k personalizaci a analýze návštěvnosti cookies. Více informací

Odmítnout vše můžete zde.

Poradíme vám s výběrem

583 224 748 777 860 325 (Po - Pá: 7 - 16:00 hod) info@styldekor.cz

 

 

              

 

----------------------------

Tvoříme s láskou

Navrhujeme a vyrábíme produkty z přírodních materiálů jako je dřevo nebo dýha. Šijeme různé dekorační doplňky z látek.


prohlédnout výrobky

----------------------------

Velkoobchod

Už jen málo stačí k tomu, abychom spolu navázali spolupráci. Nabídněte svým zákazníkům krásné doplňky a dekorace.

Staňte se naším vekloobchodním partnerem.


zaregistrovat se


20. 08. 2018

Sušené exotické květiny a plody jako aranžérská pomůcka pro suché vazby i kombinaci s živými květinami

Aranžování a tvorba sušených vazeb z květin je nejrozšířenější a nejoblíbenější činnost nejen profesionálů, ale také jednotlivců, kteří si rádi vytvoří nějakou hezkou dekoraci pro radost nebo jako dárek.

Takové sušené květiny a plody slouží nejen jako krásná dekorace, ale prostor i krásně provoní. A v podání exotických rostlin přináší ještě větší požitek z nevídanosti a originality. 

 

 

A jak takové nádherné dekorace z exotických a dalších květin vyrobit?

V první řadě je potřebné si vybrat exotické rostliny dle své libosti. Na trhu je spousta možností, takže s výběrem opravdu nebudete ochuzení.

Zatím co výběru sušených rostlin z domácího prostředí dominují růže, slaměnky a různé trávy a mnoho dalšího co třeba sesbíráte na procházce přírodou, tak exotické sušené plody a rostliny si můžete vybrat z možností jako např. rafie, callie, skelety lístků, různé sušené exotické plody, květiny a mnoho dalších v již sušené podobě.

Takové rafie obsahuje nejedna vazba květin či květinových dekorací, protože se jedná o přírodní lýko, které připomíná klasický provázek a nahradí také tradiční stuhy. Často se používají i jako dekorace svíček nebo květináčů a jsou k dostání nejen v přírodní barvě, ale i v barvách dalších.

Různé exotické plody najdou svoje využití například při výrobě adventních a dalších věnců a v kombinaci s rostlinami a plody domácími vznikne úchvatný kousek pro každé roční období i příležitost.

Další exotické sušené květy a plody snadno přizpůsobíte dekoracím a květinovým vazbám nejen pro různá roční období, ale také pro různé příležitosti jako jsou svatby, narozeniny, životní jubilea a podobně. Originální ráz jim dá použití vhodné stuhy nebo přírodní juta.

Když už máte vybrané vhodné exotické i domácí rostliny a plody, tak můžete začít s tvorbou jako je suchá vazba či dekorace.

Kromě rostlin potřebujete třeba nádobu či nějakou šablonu, nůžky, aranžovací hmotu nebo pletivo, lepící nebo tavnou pistoli, provázky a stuhy, které nahradí třeba právě exotické rafie, a hlavně spoustu nápadů.

V první řadě je potřebné rostlinky zastřihnout podle požadované délky a odstranit nevzhledné části. Dále je potřebné dodržet hlavní zásady aranžování sušených rostlin a pravidla jsou stejná jako u rostlin domácích, a sice střed vyplnit vždy mohutnějšími květinami a plody a postupně přidávat jemnější kousky a třeba od nejdelších po nejkratší.

Kytici můžete aranžovat již rovnou do vázy, věnce do hmoty z polystyrenu nebo do slámy a skvělé je také pletivo, při kterém lze snadno kombinovat s rostlinami živými. K vazbám se mohou použít různé speciální podklady, jako jsou věnce, jehlany nebo rámečky.

 

 

Pro jaké příležitosti jsou dekorace vhodné a které do interiéru a které do exteriéru?

Sušené dekorace jsou vhodné na mnoho příležitostí a také nejen pro interiér, ale i exteriér. Zdobí dveře, balkony i terasy, police, parapety oken i stoly.

Ze sušených plodů a rostlin ať už exotických či domácích a v kombinaci se živými rostlinami si můžete vyrobit nádherné věnce, při výrobě, kterých se fantazii meze nekladou. Třeba podzimní můžou obsahovat spoustu listů, keříků, plodů, dokonce i obilí nebo kukuřici a exotické plody. Těm převládá barva zelená, béžová a hnědá, ale také bílá.

Na okna a terasy jsou skvělým řešením květinové truhlíky, a to jak se sušenými domácími a exotickými rostlinami, tak v kombinaci s rostlinami živými ať už jde o květiny či zelené rostliny.

Sušené dekorace a květiny lze v interiéru využít všude tam, kde se třeba živým rostlinám nedaří, nebo nemáte prostor na pěstování živých rostlin. Můžete si tak dle své libosti a možností vytvořit dekorace a květinové vazby malé i větší a sladit je s již stávajícím interiérem podle barev, materiálů atd. Vazby se mohou přizpůsobit příležitostem, jako jsou dušičky, vánoce, velikonoce. Efektním řešením pro vánoční vazby je dodatečná výzdoba vánočními světýlky.